Pożyczki na raty – FAQ

TAKTO Finanse – jakie dokumenty przygotować?

TAKTO Finanse akceptuje każdy dokument potwierdzający uzyskiwanie dochodu, czyli umowę o pracę, wyciąg z konta, RMUA.

Vanquis Bank – jakie odsetki nalicza ten pożyczkodawca?

Na koszt pożyczki w Vanquis Bank składa się kilka czynników, stałych i zmiennych. Odsetki najłatwiej obliczyć przy pomocy naszego kalkulatora.

Czy Provident dzwoni do pracodawcy?

Nie, Provident nie dzwoni do pracodawcy w celu weryfikacji zatrudnienia. Praktyka dzwonienia do zakładu pracy raczej nie jest stosowana przez poważne firmy pożyczkowe.

Czy Provident rejestruje pożyczki w BIK?

Nie, Provident nie ma podpisanej umowy z BIK o współdzielenie i wymianę danych. Pożyczki Providenta nie są odnotowywane w Biurze Informacji Kredytowej.

Czy Provident to bank?

Nie, Provident nie zbiera depozytów oraz nie udziela kredytów, nie ma licencji bankowej oraz nie jest oddziałem zagranicznego banku.
Pożyczki udzielane przez Providenta są finansowane ze środków własnych.

Czy BIG i BIK to to samo?

Nie. BIK to Biuro Informacji Kredytowej, instytucja z której korzystają banki do obliczani scoringu kredytowego. Natomiast pod pojęciem BIG kryją się Biura Informacji Gospodarczej, czyli rejestry dłużników, Najpopularniejsze Bigi to InfoMonitor, Erif i KRD.

Czy BIK i KRD to to samo?

Nie, to dwie odrębne instytucje. Biuro Informacji Kredytowej to instytucja przeznaczona głównie dla banków, natomiast Krajowy Rejestr Długów to baza danych z długami, z której mogą korzystać praktycznie wszystkie instytucje.

Czy Zaplo to Vivus?

Firmy działające pod markami Zaplo i Vivus mają tego samego właściciela, międzynarodową grupę 4finance Group.

Czy Vanquis Bank sprawdza BIK?

Vanquis Bank ma bezpośredni dostęp do baz Biura Informacji Kredytowej, gdyż z formalnego punktu widzenia jest to bank, działający jako oddział instytucji zarejestrowanej w UE.

Czy TAKTO Finance sprawdza BIK?

TAKTO Finance nie weryfikuje klientów w BIK, ale teoretycznie ma taką możliwość. Może to zrobić pośrednio przy udziale BIG InfoMonitor.

Czy Zaimo sprawdza BIK?

W chwili obecne Zaimo nie ma bezpośredniego dostępu do rejestrów w BIK. Jednak Kredito24, właściciel marki Zaimo, negocjuje obecnie umowę z BIK.

Czy Aasa Kredyt sprawdza BIK?

Firma nie sprawdza klientów w BIK, ale teoretycznie ma taką możliwość. Może to zrobić pośrednio przy udziale BIG InfoMonitor.

Czy Zaplo sprawdza BIK?

Z formalnego punktu widzenia Zaplo może sprawdzać klientów w Biurze Informacji Kredytowej, ponieważ ma podpisaną odpowiednią umowę o wymianie informacji. Co więcej może też rejestrować w BIK swoje pożyczki.

Czy pożyczkę trzeba zgłaszać do US?

Pożyczkę, którą otrzymaliśmy od firmy, i to nawet od takiej która nie jest bankiem, nie trzeba zgłaszać do Urzędu Skarbowego.

Czy pożyczki pozabankowe są bezpieczne?

Nie wszystkie pożyczki pozabankowe są bezpieczne. Przed udaniem się do firmy należy zapoznać się z opiniami.
Prezentowane na w tym serwisie firmy są już na rynku od dłuższego czasu, są wiarygodne i posiadają dobrą opinie.

Czy Kokos sprawdza BIK?

Firma nie sprawdza klientów w BIK, nie ma dostępu do bazy, nie rejestruje pożyczek w BIK.

Ile kosztuje pożyczka w Provident?

Aby obliczyć koszt pożyczki w Provident, należy skorzystać z naszego kalkulatora, który zestawi ofertę Providenta z innymi firmami oferującymi pożyczki na raty.

Ile trzeba mieć lat żeby dostać pożyczkę w Providencie?

Każda pełnoletnia osoba, czyli która ukończyć 18 lat, ma szanse ma pożyczkę w Provident. Taki sam limit wieku obowiązuje w Vanquis Bank, firmy należącej do tej samej grupy kapitałowej.

Vanquis Bank czy to Provident?

Włascicelem Vanquis Bank i Provident jest ten sam podmiot – Provident Financial Group.

Oceń