Limity odnawialne już na rynku

Limity odnawialne to ostatnia propozycja firm działających w sektorze pozabankowym. Pierwsze pożyczki online, które zagościły na nasz rynek były chwilówkami, w potocznym tego słowa znaczeniu.
Model tego biznesu polegał na tym, że klient otrzymywał krótkoterminową pożyczkę, którą po kilku dniach oddawał razem z kosztami. Tak właśnie swoją działalność zaczynał Vivus czy SMS365.
Gdy firm było coraz więcej, te najbielsze wprowadzały promocje, z których najpopularniejszą była pierwsza pożyczka za darmo.
Kolejnym etapem rozwoju sektora pozabankowego były pożyczki na raty online. W tę nisze weszły zarówno nowe podmioty jak i firmy działające już od dłuższego czasu na rynku. Znamiennym było wprowadzenie marki Hapi Pozyczki za którą stoi największy pozabankowy pożyczkodawca, Provident, który do tej pory działał tylko w tradycyjny sposób.
Ostatnią nowością są limity odnawialne. Ten sposób zadłużania różni się od pozostałych. W ramach tej formy pomocy finansowej pożyczkobiorca ma ciągły dostęp do kwoty zaakceptowanej przez pożyczkodawce, zwanej limitem. Klient ponosi tylko stały koszt za przyznanie linii pożyczkowej, która dodatkowo ma odnawialny charakter, ponieważ każda spłata zmniejsza zadłużenie, powiększając kwotę dostępnych środków. Obecnie na rynku funkcjonują trzy podmioty specjalizujące się w tego typu usługach.

Zestawienie firm z limitem odnawialnym
Firma Kwota Koszt
Banknot.pl od 500 zł do 5000 zł stały 15%
Flexinero.pl do 12000 zł od 2% do 10%
Saldo.pl od 300 zł do 5000 zł od 7% do 12%

Oceń

Dodaj komentarz